![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6994249
*
nr 699 4249
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 56
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 18:17:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 19:25:24
1
100 kr
30/5 00:23:52
2
200 kr
30/5 10:59:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 699 4249
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 56
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/5 19:25:24 | 1 | 100 kr |
30/5 00:23:52 | 2 | 200 kr |
30/5 10:59:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58